راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی چهاردهم

در این روش بسیار خوب و موثر خودتان به فرزند یا دانش آموز کمک کنید که بر روی کاغذ و عرض 15 سانتی متر بتواند 15 دایره رسم کند 

دایره بزرگتر به قطر 15 سانتی متر و قطر دوایر بعدی هر کدام یک سانتی متر کوچکتر از دایره بزرگتر باشند. تا در مرکز همه ی دایره ها به یک نقطه برسد. رسم این دایره ها با خودکار مشکی یا مداد پررنگ باشد. حالا کاغذ را روی دیوار به طوری که به موازات چشم ها جه به حالت نشسته ، روی مبل یا صندلی باشد نصب کنید سپس خود یا فرزندتان مقابل دایره بنشینید . حتما باید چشم های شما دقیق رو به روی دایره باشد.

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی چهاردهم

حالا به قسمت وسط دایره نگاه کنید کاملا متمرکز شوید . آرام آرام دقیق تر نگاه کنید و نگاه کنید تا به تدریج احساس کنید که وسط دایره دارد داخل یک تونل درست می شود . آن قدر تگاه کنید و خیره شوید که تونل بیشتر و بیشتر واضح شود. حالا دوباره با یک حس دیگر نقطه ی آخر تونل را با شم ها و ذهن تان بگیرید و به طرف خودتان بیاورید. آن قدر این کار را تمرن کنید که نقطه وسط دایره درست نزدیک چشم شما قرار گیرد. این تمرین را هر روز تکرار کنید. هر چه طول تونل بیشتر شود و نقطه داخل تونل به طرف چشم های شما نزدیک تر شود حتما به تمرکز ویژه ای دست یافته اید و فرزند شما هم باید این تمرین را آن قدر ادامه دهد که بتواند این کار را دقیق و درست انجام دهد.
در این روش تمرکز ، دقت و زمان نیز مهم است یعنی در روزهای آینده باید این کار خیلی سریع انجام پذیرد و مثلا از ده دقیقه به دو دقیقه برسد.
در ضمن هر چه سریع انجام پذیرد قدرت و تمرکز فرزند شما و دانش آموزان را بالا برده که مخصوصا در روزهای امتحان و موقع درس خواندن به تمرکز و دقت آن ها و بالا بردن راندمان نمرات آن ها کمک شایانی خواهد نمود.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

موفقیت

خلاقیت

دانش آموز

معلم

والدین

خانواده

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

حضور آموزش و پرورش در نمايشگاه بين المللی قرآن با 15 غرفه

پست بعدی

روش هایی برای تمرین موثر

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.